Får man lønn som beredskaps- eller spesialisert fosterhjem?

Ja. En av fosterforeldrene blir frikjøpt fra annet arbeid, da denne må fokusere fullt og helt på å ivareta omsorgen for barnet. I tillegg til arbeidsgodtgjørelse får fosterhjemmene også utgiftsdekning. Vi har gode vilkår for våre hjem.

Fosterhjemsgodtgjørelsen består av:
  • en arbeidsgodtgjørelse som du betaler skatt av
  • en utgiftsdekning som er skattefri, skal dekke kost, klær og fritidsaktiviteter

Som spesialiserte fosterhjem er man ansatt og får oppfølging fra svært engasjerte og erfarne fagkonsulenter i Familiehjelp. Du/dere vil også motta ekstern- og internundervisning, veiledning i gruppe med andre fosterforeldre hos oss og få fast avlastning. Alle våre hjem får kurs og opplæring i tilknytningsteori, COS-P og traumesensitiv metode som er vårt faglige fokus for arbeidet med barn og ungdom plassert i våre familie- eller beredskapshjem.

lønn og vilkår
maling og pensler

Familiehjelp tilbyr

  • svært gode betingelser
  • bransjens beste
  • oppfølging fra fantastiske
  • fagkonsulenter
  • utgiftsdekning og arbeidsgodtgjøring
  • gruppeveiledningkurs og opplæring
  • 24/7 tilgjengelighet
  • fast avlastning
  • et svært godt kollegialt og faglig fellesskap
Stat og kommune tjenester
circle_2

Andre tjenester

heart 2

Hva kreves av et fosterhjem?​

Fosterhjem Et fosterhjem er et trygt sted hvor barnet kan bygge selvtillit, selvfølelse og tilhørighet. Dette er en krevende oppgave,

heart 2

Hva er et spesialisert fosterhjem?

Har du rom for en til? Barn og unge plasseres i fosterhjem av barnevernet dersom det er alvorlige mangler ved

heart 2

Hva er et beredskapshjem?

Beredskapshjem Akuttplasser i beredskapshjem I akutte kriser der barnet ikke har omsorgspersoner som kan ivareta det eller det ikke kan

heart 2

Hva er et besøkshjem?

Besøkshjem Hva er et besøkshjem? Et besøkshjem er en 2-baseløsning. Det fungerer slik at besøkshjemmet er den andre basen for

heart 2

Hvordan bli et spesialisert fosterhjem?

Hvordan bli et spesialisert fosterhjem Går du med et ønske om å bli et spesialisert fosterhjem for ett eller flere

familier på famcamp

Sommercamper som gir rom for store opplevelser og gode minner

barn på camp furnes

Avkobling og mestring på et idyllisk småbruk i Innlandet

barn i aktivitet

Foreldrene til Anine er fosterforeldre

barn i gruppeaktivitet

Thomas ville jobbe med å gi omsorg

Våre historier

Alle alle barn og familier har sin historie. Her forteller vi noen av historiene i håp om at flere ønsker å bety noe for et barn som trenger et trygt og godt hjem.